30/4/2013


Na návštěvě u Elišky.

29/4/2013
Dnes jsme toho s dětma hodně udělali. Zasadili Lubošovu pomlázku z Velikonoc, co mezitím zakořenila, zapsali se do školky a pořádně zamakali s novou lopatou od babičky Zdenky. Dnešek byl dobrý den!


28/4/2013


Vyšila jsem Viktorkovi jednoho z jeho ježků na tričko. Jako motivaci i jako vzpomínku. Ještě tam chci dovyšít datum, kdy kresba vznikla.

27/4/2013


Na návštěvě ve Zhoři.

26/4/2013


Letos poprvé vykvetla meruňka, co jsme ji dostali před 4 roky jako svatební dar od Honzy Látala a které, protože už jsme v té době čekali Viktorka a i za něj ji zasadili,  říkáme Viktorkova meruňka. Máme z toho radost! 


25/4/2013
Na výletě u Labe se zastávkou na občerstvení u "pana Vietnamce".

Děkujeme moc, holky, bylo to s Vámi moc pěkné! Doufám, že jarní setkání budem držet i nadále.

24/4/2013


Moje milované duo na návštěvě - Petra s Vendulkou. 


22/4/2013


 

Tak už máme nový foťák, docela obyčejný (Lumix DMC-LZ20), ale fotky se mi líbí. A taky konečně někdo vyfotil mně. :)

16/4/2013


Naše skříně, poslední část (tedy prozatím). Skříň je sestavená už pár dní, největší problém byl trochu tu uklidit. Místnost, která je v tuto chvíli teda hlavně šatnou (její protilehlá část zde) byla původně naší ložnicí. Pak jsme ale potřebovali někde umístit technickou místnost, schody apod., tak padla na tato technická zázemí. Podlaha je původní, asi smrková, 50let stará, ale pořád skvěle zachovalá, jen by potřebovala přebrousit. Stropy jsou klenuté. Plánujeme tu dále vestavěnou knihovnu, police na dokumenty a pracovní stůl na počítač. Vše podle hesla: místnost sice malá, ale šumná a využitá.11/4/2013


Děti naše nádherný, miloučký. Někdy je to na mozek - být pořád hrozně důsledná, pečlivá, přísná. Pak to člověk chvíli všechno nechá být a jen je pozoruje...

10/4/2013


Jak jsem o tom psala, Viktorek se v kuchyni už docela obslouží. Ostrý nůž mu nezakazujem, stejně by k němu dřív nebo později někde přišel, tak ať získá praxi pod dohledem. Samozřejmě ho ale nenecháváme krájet osamotě, vždycky máme přehled, když se jde něco takového dít. A on aspoň nemá potřebu řezat někde potají.

Po nakrájení a rozdistribuování téhle okurky pronesl: "Tak jsem vás pěkně nakrmil a jdeme ven." Je prostě zlatej! :)
9/4/2013


Jenom chvíli, ale přece. To slunce je už tak moc potřeba. 

8/4/2013


Akce skříně druhá část. Všech 6 skříní jsme koupili najednou a všechny jsme je odvezli na střeše našeho auta. Dva večery na tom pracovali jako RR (Rychlá rota) a o třetím večeru to asi dotáhnem. Jsem za ně moc ráda!


7/4/2013


Akce skříně. Jsme se ze dne na den rozhodli, že je zbouráme a pořídíme nové. Taky co s načatým polo-zimním víkendem, že? Prostě počasí za to může! To be continued...  
6/4/2013


Moje pracovna (kde taky jinde, že?). Poslední týden v červnu dělám státnice, tak tu teď asi budu trávit víc času učením než vařením. :)

5/4/2013


Děláme bramboráky. Musím říct, že vaření s dětma jsou pro mně vždycky šílený nervy. Jídlo je roztahaný po celý kuchyni, všechno popatlaný, takže pak tak hodinu uklízím. Děti se mezitím najedí syrových brambor (a to v lepším případě), takže pak už vlastně nemají hlad. S Viktorkem přesto vařím pravidelně od chvíle, kdy se sám trochu udržel na židli vedle linky. Teď už tam mám pomocníky dva. Jednoho na židli, druhého na dětských schůdkách, ze kterých sotva sám (sama) sleze. Věřím totiž, že tohle všechno má smysl. Že se děti při vaření toho strašně moc učí. Něco málo o jídle, něco víc o lidské práci, trochu čísel, trochu nových slov, trochu té motoriky a především nabývají zkušenosti, jež vedou k jejich vlastní větší samostatnosti. Pokaždé se musím kontrolovat, abych na ně nevyjela, když "nepomáhají", jak bych si představovala. Pak mě ale překvapí, že si Vik umí sám namazat chleba, ukrojit okurku, dává si pozor při práci s ostrým nožem, protože má zkušenost s tím, co může nůž způsobit. Tak je dobrý si občas připomenout, proč nelitovat času na post-vařící úklid.  4/4/2013Ptáčkové v hnízdě (jak fotku nazvala naše babička, která ji pořizovala při pravidelném čtvrtečním hlídání).

2/4/2013


Bysme na to bubnování dětí docela potřebovali. Nějaké zkušenosti někdo?

1/4/2013A pak jsme přijeli domů do Středočeského kraje. Tato fotka je spešl pro ty, kdo vtipkovali, že u nás nebude ani vločka a kterým jsme tvrdili, že to není možný. :)

31/3/2013

O Velikonocích jsme výletničili, sáňkovali, hráli si, drželi tradice, trochu mrzli, v restauraci se zahřívali, dobře zapařili - děti i dospělí, pokecali, poběhali, hodně se nasmáli. Bylo nás 10 dospělích, 7 dětí do 3 let (+mimi v bříšku) a 2 psi. 

30/3/2013