Aby láska proudila

Toto desatero lásky v rodině už nám visí na ledničce nějakou dobu. Sem tam si to čtu. Sem tam to i praktikuju. :)

A přemýtám nad tím, jak NEsnadný je v dnešní době stát na začátku, čerstvě po svatbě nebo s malým novorozencem v náručí a snažit se vytvořit něco, čemu by šlo říkat láskyplná rodina.


Určitě je zapotřebí hodně podpory a já zpětně oceňuju každého jednotlivce, každou iniciativu, která nám tento začátek usnadnila. (Teda, úplně pokročilí stále nejsme, letos slavíme 7 let od svatby, ale úplně na začátku taky už ne.) Tak třeba naši porodní asistentku, která mi pomohla ujasnit si, co to znamená umět se postavit za sebe a svoje děti. Akce jako týden pro maminky s hlídáním dětí nebo  manželská setkání, která pracují se základní myšlenkou, že rodina na svém startu potřebuje 1) posílení vlastních kompetencí k rodičovství/ partnerství a za 2) trochu času pro sebe (navzájem), aby tyto kompetence mohly být vůbec kdy rozvíjeny.

Velkým zjištěním (po letech izolace v novém bydlišti bez známých a širší rodiny po ruce) bylo i to, že uzavřená rodina (ač ve svém vnitřním kruhu harmonická) bez širšího komunitního života strádá. Takže ocenění patří i všem organizacím a jednotlivcům - hasičům, baráčníkům, Sokolům, našim babičkám, dědečkům, širokým rodinám a kamarádům - kteří nás nenechávají (harmonicky) sedět doma, ale zvou nás do ruchu svých aktivit. :)


Hezký (harmonický) víkend (s rodinou, mimo domov) všem!Žádné komentáře:

Okomentovat