Krabice od bot
Plníme s dětma krabice od bot (teda ještě musíme sehnat ty od bot). Jde o projekt s podtitulem děti darují dětem. Darují výtvarné potřeby, knížky, hračky (i ty, se kterými si už hrály). Každé z našich dětí daruje stejně starému dítěti. Jáchym daruje ponožtičky, látkové plínky, chrastítka, to čeho máme víc než potřebujeme. Igísek plyšáka dalmatina, nějaké puzzlíky a kreslení. Anežka zabalila pro pětiletou holčičku i knížku, kterou má sama moc ráda. A taky vodovky, hezký holčičí sešit, sponečky a panenku. Viki reflexní náramek, vodovky, rubikovku, knížku a drsňácké obrázky na oblečení.  Líbí se mi ta základní myšlenka: "S plněním krabice mohou dětem pomoci rodiče, ale důležité je, aby ji plnily samy děti." Ještě můžou přemýšlet, čas máme do 6. prosince.
A tady naši dva slaďouši. Igísek je úplně vzorný starší bráška.5 komentářů:

 1. Krabice budeme plnit už třetím rokem. "Snášet" jsme začali právě dnes, ale ještě nám to nějaký den zabere. Starší Šimon už je v tom zběhlý a jde mu to dobře, Sáře ještě nechám čas, aby jí to prošlo (malou) hlavičkou. Zatím je v tom stadiu, že nechce dát nic. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zuzko, my letos plníme poprvé. Když jsem to navrhla před týdnem, reakce dvou starších byla, že začali snášet samé polorozbité hračky. :) Dnes jsme měli takovou produktivní chvíli, kdy darovaly i své hodně oblíbené kousky, ale pro jistotu vše rychle balím, protože zítra může vše být opět jinak. :)

   Vymazat
 2. Jeee,to je super:-)Koukala jsem,že u nás v Ol. kraji není sběrné místo v Ol, no nic, tak máme aspoň důvod udělat si výlet:) Už hledám krabici, sice do ní půjdou samé mimi věci, ale třeba někoho potěší a snad nebude vadit, že ji to naše mimi nenaplnilo samo:)

  OdpovědětVymazat