Adventní naděje

Rozbil se nám špunt ve vaně, takže voda neodtíká a v té vodě navíc plavou vlasy. Taky jsou tu hromady prádla, napůl funkční vysavač a spousta dalších prací a nenaplněných potřeb.

Včera jsem četla zamyšlení, jak nebýt k uzoufání ubit všedností. Dost mi to sedlo do nálady. Návod se tváří celkem střízlivě: urči si na práci konkrétní časový úsek a v něm pracuj efektivněji než obvykle, zbytek času skutečně, na sto procent odpočívej.

Chtěla jsem začít včera večer, pak se to ale zvrhlo. Vykašlala jsem se na vanu, na prádlo, na binec a do půlnoci vyráběla adventní kalendář. Úkoly na každý den, zvlášť pro rodiče a děti. Většinou ve stylu děti makaj, rodiče si hrajou. Když jsem byla u 24.prosince, bylo mi líto, že to už končí a protáhla jsem to až do 6.ledna. Takže adventní a vánoční kalendář v jednom.

Dneska rozsvěcíme na návsi stromek, tak z modelu jasně vymezeného rozdělení práce a odpočinku asi opět sejde. Ale mám naději, v pravdě adventní, že se k tomu dopracuju. Že si ten vnitřní klid zase z prachu vydobudu.

Požehnaný advent vám všem!

2 komentáře:

  1. To je vážně dobrá myšlenka. A vidím, že z košíku vykukuje Lotta z Rošťácké uličky- od té chvíle, co ji naše malá Lotta "přivezla" bráchům z porodnice, mám pro tu knížku slabost :) Přeju klidný advent!

    OdpovědětVymazat
  2. Pokojné plynutie Adventom a tešením k Nádeji:-)

    OdpovědětVymazat