Pavel Fischer - prezident 2018

Volím Pavla Fischera. Zde jsou moje proč:

1) Když jsem se připravovala u Salvátora na křest, jedna přednáška mi utkvěla v hlavě víc než ostatní. Myslím, že přednášeli zrovna v tandemu Tomáš Halík a Marek Vácha. Byla v ní zmínka o rodině, které se narodilo postižené dítě. Ale ta rodina se z toho nezhroutila, ale dokázala danou situaci zúročit ve svůj prospěch. V té době měla daná rodina k postiženému chlapci ještě další tři děti. Ty tři děti stejně jako rodiče pracovali v péči o nejstaršího chlapce jako tým. Byli semknuti. Dokázali v tom vidět smysl. Dlouho jsem si toto zúročení nešťastné situace ve smysluplný životní obsah připomínala. Tím příběhem se mi definoval pojem křesťanské víry.

2) Za nějakou dobu jsem úplnou náhodou shlédla dokument o českém velvyslanci v Paříži. Jistý Pavel Fischer, velký sympaťák. V hlavě mi utkvěla také jeho žena. Vyprávěla s takovým klidem a samozřejmostí o své roli matky postiženého chlapce a tří dalších dětí. Jejím vnitřním pokojem se mi definoval pojem křesťanské matky.

Cesty víry: Pavel Fischer velvyslanec ve Francii


3) Na podzim jsem se dozvěděla, že náš bývalý velvyslanec ve Francii Pavel Fischer zvažuje kandidaturu na prezidenta. Přečetla jsem si také, že nejstarší syn Pavla a Kláry Fischerových před třemi lety zemřel. Shlédla jsem několik reportáží a rozhovorů s jedním či druhým z manželů. Lidé tak kovaní životem a přitom tak sympatičtí, tak vnitřně klidní, tak kultivovaní. V manželském páru Fischerových se mi definuje role prezidentského páru, jaký by naše země aktuálně nutně potřebovala.

https://www.facebook.com/PavelFischerOfficial/videos/1971626359759571/

https://www.pavelfischer.cz/927-klara-fischerova-prisel-tim-vaclav-havel/

https://www.pavelfischer.cz/2620-blesk-zeny-rozhovor-klarou-fischerovou/


1 komentář:

  1. To samé (viz č.1) - jasně, stručně a výstižně - popisuje v 1. díle youtub.pořadu Církev za oponou. Volila bych ho taky. Jediný, co mě děsí, je, že ho nikdo mimo mou sociální bublinu nezná a že jeho volbou zvýším šance dosavadnímu hradnímu pánu. Takže mám velký dilema a fakt nevím, co budu dělat.

    OdpovědětVymazat