Začátek roku


Po delší pauze jsem byla běhat a zjistila, jak strašně blbou mám zase kondičku. Pod stromečkem samé běžecké a sportovní vybavení. Asi na sobě budu muset zapracovat.

Stejně jako loni chodíme bruslit, akorát ne na rybníček, ale na umělé kluziště nebo na zimák. Obojí beru. Na zimáku jsou dobře vybavení i na mrňata, která začínají. Předloni se tam učil Viktor, loni Anéž, letos trénujeme Igíse. Ťapkat po ledě začal hned první den. Ťapkání jsem dětem vždycky ještě dokázala vysvětlit, bruslení už ne, na to si museli přijít sami.

S jedním z mých dětí už se rok pereme s logopedií. Logopedka říkala, ať ještě vydržíme. Jsem naštvaná na sebe, že moje didaktické schopnosti nedostačují na to, abych dítě naučila správně říkat pár písmenek.

Pozvolna zajíždíme novou stavebnici. Je založená na jednoduchém principu spojování obyčejných brček na pití. Strawbees baví děti i babičku a Luboš uvažuje, že stavebnici koupí i do práce.

S Lubošem jsme si druhý den roku sedli a rozplánovali si celý rok. Kupodivu lze se školními a školkovými dětmi už dost očekávat. Až do prosince mám naše měsíce, týdny i dny poměrně jasně naplánované. Zní to hrozně, ale aspoň pak dobře vím, jaké další aktivity jsou realistické a jaké už ne.

Podobně chci letos zamakat na plánování domácího rozpočtu.

Tak takový je náš začátek roku.3 komentáře:

 1. Taky moc ráda bruslím a fyzička po Vánocích šla dost dolů.

  Logopedie ach jo. Nám dost pomohlo změnit logopedku. Až ta pražská naučila Jů říkat ř.

  Prázdniny jsme plánovali snad na Silvestra a už jsou celé plné. Víkendy nám moc nejdou.

  OdpovědětVymazat
 2. Klárko, logopedie je prostě velká zkouška trpělivosti, a velká mravenčí práce. Také s jedním z dětí bojujeme. Nevím, jaké hlásky vás trápí, u nás to bylo nejprve L, potom ostré sykavky a nakonec R a Ř, teď už (v šesti a půl letech) dotahujeme jen ty poslední dvě. Kromě klasických postupů a obrázků a tak se nám osvědčilo: hrát pexeso (na slovíčka s hláskami, které nám nejdou, říkat nahlas), knížky Ester Staré, Albi tužka a k ní knížka Když roboti brebentí, na R jsem (z Polska) zakoupila levnější rotavibrátor, na Ř se nám osvědčilo foukat do peříčka do toho jakoby "střílet", obecně posilovat jazyk tlačením do dřívka.... třeba se nějaká rada bude hodit. Držím palce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Marketo, dekuji moc za tipy, bojujeme take s R a . U prvniho ditka jsme byli na prevenci vsehovsudy trikrat a R i Ř se v ty jeho puse utvorilo skoro samo, tak je to asi tim prehnanym ocekavanim, ze uz jsme z toho tak otravene. Logopedka je ale moc fajn a dnes mi opet vlila novou krev do zil.

   Vymazat