Doma - šaty - prázdniny


Děti (starší tři)  na celý týden stejně jako loni odjely na jarní prázdniny k babičce a dědovi. Do končin, kde si i užijí pravé zimy. (V Polabí letos zima-nezima.)

Loňské jarní prázdniny jsem celých 5 dní v tříhodinových intervalech na střídačku bílila stěny celého našeho bytu/ kojila. Jašíkovi byly 4 měsíce a já byla ultra motivovaná zbavit se čmáranic, nánosů bahna, jídla apod. Pak jsme ještě zvládli s Lubošem sestavit dětem dvoj-dvoupatrovku, pobít podlahu dřevěnými prkny, postavit knihovnu dle vlastního návrhu a vytvořit dětem místo na školní práci.

Ne tak letos. Po loňské akci jsme dům prohlásili za dodělaný a motivace se přesunuly někam úplně jinam. (To že stěny za ten rok vypadají úplně stejně jako loni před vymalováním asi netřeba dodávat.) Letos je Jašíkovi 1 rok a 4 měsíce. Spí jednou denně chvilku a ten zbytek času se mnou uklízí, učí se na zkoušku, pije kávičku, k obědu si objednává čínu, chytá sluneční paprsky na procházkách, oslavuje úspěch po zkoušce a sem tam k večeru zvládne i Hříšný tanec v televizi. 

Já vám nevím, ale já si nějak nedovedu představit lepší prázdniny než doma s jedním dítětem a totálně rozvolněným režimem.Jo a taky obdivuje (Jašík) moje nové šaty. 

2 komentáře:

  1. Dom je skvelý, študovňu obdivujem, najmä posteľ a ďalšie staršie kúsky, aj dlážku, šaty sú asi ľanové, však?

    OdpovědětVymazat