Edison

Dneska začal nový čínský rok. Včera jsme jeho příchod oslavili asi tunou čínského jídla a s holkama, který přijely do naší vesnické školy v rámci projektu Edison. Holky u nás týden bydlely.

Včera jsme s nima oslavili čínský nový rok, předevčírem jsme si zase v kostele při popelci nechali všichni udělat křížek na čelo. Nedokážu ani vypovědět, jakým požehnáním byla jejich přítomnost pro naší malou famílii. A už vůbec nejde vyjmenovat ten obrovský balík dojmů a pojmů, který z jejich přítomnosti načerpaly školní děcka.

Projekt Edison, to je přesně ten projekt, který způsobil před nedávnem tolik poprasku mezi ultrapravicovými facebookovými znalci. Samozřejmě naprosto neoprávněně.

Jsem vděčná za to, že jsme mohli s těmahle holkama strávit celý týden a mít je za skoro dcery a naše děti za starší sestry. A jsem pyšná na naši školu, že ač je maličká a má omezené možnosti a zdroje a aktuálně se potýká s různými problémy, na tuhle výzvu kývla.

Holky, dík největší!

 2 komentáře:

 1. Zaujimavé!
  Spomenula som si ako k nám do panelákového bytu chodili mormoni, ja som ich slušne usadila k stolu, vytiahla marianske časopisy, rozprávala o našej viere, aj obrázok Panny Márie padol zo steny:-), oni mi nechali ich ,,bibliu,, a ja som im dala tie časopisy.
  Prišli ešte raz alebo dvakrát, spolu sme stolovali, všetkému sa divili, že sama varím štyrom deťom, že máme aj polievku, prestieranie z pod tanierov si dali na kolená atď.
  Tu v dome nás navštívil dcérin priateľ z Londýna, ten bol paf z rodinnej atmosféry, varenia, stolovania a to, že som v domácnosti, u nich v Londýne nevídané, tiež mal ale brata autistu, ako naše deti, len u nich matky neostávajú s nimi doma...

  OdpovědětVymazat
 2. Na tomto setkání bylo zajímavé, že holky, ač jedna z Thaiwanu a druhá z Indonésie, obě byly křesťansky.
  Rodinná atmosféra a stolování, co je - při počtu a věku našich dětí - často nadlidský úkol. Ale stále se o tyto hodnoty alespoň snažím. ;)
  A pravda je, že když ženská může zůstat s dětmi doma, je to velké požehnání. Jsem za tu svoji možnost být doma vděčná a opakuju si to každý den.

  OdpovědětVymazat