Knižní žně


Poslední půlrok mám pocit zažíváme u nás doma knižní žně. Jedna dobrá kniha za druhou.

S dětmi čteme od zimy samé fantasy, ale žádné obyčejné, přímo kromobyčejné. Na jaře jsem společně s nimi zhltla Bratry Lví srdce a Drakobijce: moje cesta. Především Drakobijce mě teda dostal. Kdo máte kluka 8-12 let, jděte do této četby. Aktuálně mají děti před spaním třetí díl Letopisů Narnie.

Já jsem v zimě dostala k narozeninám Pozvání k Večeři Páně od Václava Vacka, a od té doby to čtu. Často se k některým částem vracím a čtu je znovu. Pokaždé mě dostane něco nového. Hotová pokladnice myšlenek o mši svaté.

Nově projíždím i knížku psychologa Jeronýma Klimeše s podtitulem Na cestě od sebe k tobě a od tebe k sobě. Poskytuje zajímavý a rozhodně ne úplně konformní pohled věřícího psychologa a přírodovědce na otázky křesťanské morálky.

No a vařím podle kuchařek ze Svatojánu. K první jsem si pořídila dvě další a pečlivě štítkuju jídla, která mám tohle léto v plánu zkusit.

No a následující měsíc mě čeká četba sedmisetstránkové Vývojové psychologie a Metod a postupů pedagogické diagnostiky na opakování neúspěšné zk z psychologie. To bude jistě zážitek.


Čtete taky něco kromobyčejného?


***

Žádné komentáře:

Okomentovat