VynálezyDostala jsem od své babičky nějaké knížky pro děti. Také dětskou encyklopedii Usborne. Je tam i sekce Stroje a vynálezy.

Jako - věděla jsem, že ženy před 100 lety ještě běžně nepoužívali pračku, ledničku či vanu, ale nikdy jsem nad tím nepřemýšlela v kontextu matky čtyř malých dětí. A tak si pod úhlem tohoto nového poznání říkám, zda to se těmi svými stesky nad náročností domácích prací někdy trochu nepřeháním.
P.S. Poraďte mi nějaké dobré a osvědčené knížky pro děti od 8 do 12 let. Děkuji!


6 komentářů:

 1. Tak zrovna o tomhle přemýšlím dost často. Hlavně když jsem s dětmi na chalupě bez tekoucí vody, s kadibudkou, na samotě v lese, několik km od nejbližšího obchodu (z pátky je to brutálně do kopce). jak se těším domů na pračku. A to vaříme na elektřině, což je velká pomoc.

  Knihy neporadím. Nejstarší momentálně ujíždí na Harry Potterovi, ale 5. díl už nechci aby četla, ten už je vážně pro starší než pro devítiletou citlivou holku. Harry Potter je fajn v tom, že jsme po dočtení knihy pokaždé zkoukli i film a teď se tím děti hodně inspirují při hrách a tvoření. První díl čteme momentálně před spaním a když ho čtu já, tak se u toho dost bavím různými drobnými anglickými žertíky, které jsou v textu skryté.

  Kamarádka doporučovala klasiku od Štorka - Lovci mamutů.

  OdpovědětVymazat
 2. Ja si zas dnes cetla prislovi 31. No a fakt ta superzena nejsem:/...:((

  OdpovědětVymazat
 3. Hodně doporučuju z poslední doby Prašinu (dobrodružná, nejen pro kluky, o podivné části Prahy, kde nefunguje elektřina, mobily... :), o její záchraně či zničení, napětí i výborně podané kamarádství dětí ze všech stran). A taky 14-14, Přátelství napříč stoletími (dva kluci si vyměňují dopisy, jeden žije v roce 2014, druhý 2014, nějakou chvíli trvá, než to zjistí; nenásilně o historii a o problémech se slečnami zároveň :)).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A vlastně ještě Zpověď Jonatána Papírníka. O imaginárních kamarádech. Vypráví sice kluk, právě imaginární, ale je to asi spíš takové holčičí, ty takové kamarády a kamarádky asi mívají víc. Ačkoli kdoví :).

   Vymazat
 4. Elmodo de Amicis-Srdce, Tom Sawyer a Huckleberry Finn, Emil z Lonerbergy, ....

  OdpovědětVymazat