Inspirace ze Slovenska


Musím se podělit o inspiraci, které se mi dostalo s pořízením instagramu. :) Jmenuje je Nika Macinská - maminka 8 dětí a velmi podnikavá žena ze Slovenska.

Na Instagramu jí najdete pod jménem profilu "Dennik.mamy_8deti". Má také blog, internetový obchod s módou, kterou sama navrhuje, vede workshopy pro rodiče a nedávno jí vyšla kniha.

Nika je pro mě hotovým zjevením. Znám pár ženských Američanek, které mají hodně dětí, jsou akční a ještě krásné. Ale vždycky je tam k tomu něco, co tak trochu přesahuje náš středoevropský kontext (láska ke střelným zbraním, mormoni apod.)
Jen tak namátkou jsem vybrala dva Niky "deníkové záznamy":

Jedna zo základných vecí, ktoré opakujem na každom workshope je, že toto nie je o ešte lepšom rodičovskom výkone. Práve naopak. Je to o možnosti dovoliť sami sebe nerobiť veci dokonale, ale zároveň správne nakladať s dôsledkami svojej nedokonalosti. 


Dnes som mala skvelý deň, stihla som fitko, konzultáciu, vybaviť objednávky @imani_fashion (už som posielala prvé mama&dcéra súpravy 🙏🏻😍), urobiť nákup na víkend, zahrať sa na taxikára deťom, uvariť si zdravé jedlo, pokecať si s jednou z dcér... taký normálny deň 🙈😂


V jiném příspěvku píše vcelku otevřeně o překonané manželské krizi. O vnitřní proměně a nalezení sebe sama v průběhu posledních pár let. O tom, jak se jí podařilo zhubnout 24kg. Či o její víře v Boha. 

Že se vám  toho zdá na jednu ženskou trochu moc? Ztrhanou ženskou ale v žádném případě nečekejte!

Nemá žádná kouzla, jen se po dětech znovu sama v sobě našla (jak odhaluje v tomto článku):
https://www.dennikmamy.sk/blog/ked-mysliet-na-seba-nie-je-sebecke

Článek rozhodně stojí za přečtení. Už cítíte, jak vám narůstají křídla? Já jo.

P.S Můj  (angličtinářský) instaúčet je "klarapirklova" / Angličtina pro osobní rozvoj.

3 komentáře:

  1. Jéj, vďaka za tip. P značke imani som už počula, ale nevedela som že mma insta účet. Idem pozrieť. :)
    Ale ten tvoj som žiaľ nenašla. Asi niečo zadavam blbo. Iba súkromný Zabi rybnicek, ale ten je prázdny.

    OdpovědětVymazat
  2. Opraveno. Děkuji za upozornění.

    OdpovědětVymazat