Logopedie


Taky děláte logopedii? A taky vás to strašně nebaví? Tak to jsme na tom podobně. My k naší milované paní logopedce docházíme (s drobnou pauzou) už 4 roky. Nejdřív s nejstarším, teď s mou prvňačkou. Pevně doufám, že druhá třída už bude bez logopedování. Nicméně, na začátek července už má termín i mé třetí dítko (já prostě neumím děti naučit R).

Vyzkoušeli jsme ledasco. Máme období, kdy cvičíme všichni celkem ochotně a taky období, kdy se plácáme v pomyslném bahně. Na přelomu zimy a jara jsme měli období skoro dvou měsíců, kdy nebyla ani z jedné strany vůle, tak jsme to prostě zařízli. Jenže - stále je tu dítě, které má narušenou komunikační schopnost a rodič, který s tím ještě může (a tedy musí) něco udělat. Tak jsme se s té letargie zase společnými silami zvedli a začali od znova.

A hodně nám v tom pomohla moje kamarádka Bára. Bára má taky 4 děti (ale okořeněné tím, že dvě nejmladší jsou dvojčata, mazec, že?). No a Bára má taky bohaté zkušenosti s logopedií. A k tomu je to opravdu zodpovědná maminka, takže bojuje jako lvice, aby její děti vykročily do své budoucnosti bez narušené komunikační schopnosti (to je prosím logopedický terminus technicus).  A tak začala vyrábět logo hry a logo výzvy.

No a nás zachránila právě její logo výzva. Spočívá v tom, že si na jejích stránkách zdarma stáhnete některý z archů, které děti vyplňují, pokud ten den úspěšně zvládnou logopedii. Cílem je vydržet 3 týdny v kuse. Zvládli jsme to? S drobnými přestávkami mezi jednotlivými týdny, ale zvládli. Snad poprvé za celou naši čtyřletou logopedickou dráhu.

Nejen díky výzvě, ale taky díky Bářiným hrám, které si můžete koupit na jejích stránkách. Máme vílovou hru a pro chlapečka se chystám na auta, protože Bára díky těm svým čtyřem ratolestem prostě ví, jak děti zaujmout. Fakt doporučuju!

Takže logopedii zdar a motivaci k výdrži taky. Myslím, že víc snad už těm svým dětem nemůžu dát. Než čas, díky kterému budou moci v budoucnosti lépe komunikovat. Tak bojujme jako lvice a vydržme. (A kdo jste aktuálně fakt v bahně, tak si přečtěte Báry článek o jejím boji: ZDE)


P.S. Tenthle příspěvek není sponzorovaný. Jen sdílím čirou radost z pomůcek, které nám pomáhají vytrvat v našem logo snažení. Máte-li nějaké oblíbené, budu ráda, když se nasdílíte zase vy se mnou.

P.S. A máte-li tip, kde sehnat funkční rotavibrátor, také sem s ním. Díky!3 komentáře:

 1. Kláro, díky moc za tip. Na logopedii také chodím s dětmi 4 roky a už mě to vůbec nebaví! Nejstarší nemá žádnou motivaci cvičit, takže s ním jsem to už zabalila. Prostřední dcera chodí druhým rokem a ještě nějakou dobu bude, tak pro ni se budou motivační karty nebo hra hodit. No a v září mám přijít s nejmladším... Doma rozkmitávám jazyk dětem lékařskou špachtlí nebo dřívkem od nanuku. Je to asi jiná frekvence než rotavibrátor, ale u dcery to funguje dobře.

  OdpovědětVymazat
 2. Klárko, my jsme měli takovou lacinější verzi rotavibrátoru z Polska. Jmenovalo se to "SQ pen rerek", se lžičkami, logopedický rotavibrátor. Celkově to vyšlo i s poštovným asi na tisícovku. Sice to k nám nějakou dobu putovalo a komunikace s eshopem byla trochu...řekněme... úsporná :-), takže jsem tenkrát měla trochu obavy, zda mi něco za ty peníze opravdu dorazí...ale v pořádku dorazilo a mohu potvrdit, že nám to opravdu pomohlo. Obratem jsme ho pak prodali dál. Také mohu doporučit logopedické knížky k Albi tužce, především Když roboti brebentí, s tím logopedie bavila i ve chvílích krize. Držím palce. Markéta

  OdpovědětVymazat
 3. U kamarádčiných dětí pomáhalo olizovat placatý talíř se zmrzlinou. Nějak se jim ten jazyk rozhýbal....u nás fungovalo zpívat,
  zpívat a zpívat. Od mimina, žádnou logopedii jsme nepotřebovali. Myslím si, že je to o "hudebním" sluchu. Jinak Albi tužku můžeme zapůjčit na zkoušku, jen nemáme tu knihu o robotech. Eva H.

  OdpovědětVymazat